Pakiety techniczne

Nasi fachowcy doradzą Ci jak zapewnić największą efektywność energetyczną budynku przy uwzględnieniu Twoich indywidualnych preferencji i możliwości budżetowych. W tym celu przygotowane zostały doskonale dobrane pakiety techniczne, działające wspólnie w sposób optymalny i bezawaryjny. Dobór wyłącznie certyfikowanych, wysokiej jakości elementów składowych minimalizuje straty ciepła i gwarantuje komplementarną współpracę.
 

Pakiety techniczne DQM

Pakiet Optimal


Kocioł gazowy + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła 90%

 

Pakiet Optimal Plus


Kocioł gazowy + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (sprawność do 90%) + 2 kolektory słoneczne

 

Pakiet Eco Energy - Variant 1


Gruntowa pompa ciepła + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (sprawność do 90%)

 

Pakiet Eco Energy - Variant 2


Powietrzna pompa ciepła + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (sprawność do 90%) 

 


Dlaczego warto zainwestować w wentylację mechaniczną z rekuperacją?

żarówkaENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - rekuperacja daje możliwość realnego obniżenia rachunków za ogrzewanie domu. Ograniczenie strat ciepła następuję poprzez pełną kontrolę cyrkulacji powietrza, która zapobiega niekontrolowanemu napływowi zimnego powietrza z zewnątrz, jednocześnie odzyskując znaczne ilości ciepła z powietrza usuwanego z budynku.

cyrkulacja Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia STAŁĄ WYMIANĘ POWIETRZA  w każdych warunkach   atmosferycznych w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, gdzie proces wymiany powietrza nie podlega kontroli. 

kropla Cyrkulacja powietrza w domu sprawia, że NIE MA NIEBEZPIECZEŃSTWA WYSTĄPENIA PLEŚNI CZY ZAWILGOCEŃ,               ponieważ powietrze jest skutecznie osuszane.

filtrowaniePowietrze dostarczane z zewnątrz do domu jest filtrowane, przez co NIE DOSTAJE SIE DO ŚRODKA KURZY I PYŁ, co jest bardzo istotne w sytuacji, kiedy domownikami są alergicy.


Pompy ciepła

Pompy ciepła zaliczają się do najefektywniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku technologii grzewczych. Urządzenia wykorzystują odnawialne źródła energii czerpiąc ciepło z gruntu, wody lub powietrza. Działają niezależnie od pory dnia czy pory roku.

 

Gruntowa pompa ciepła

Temperatura gruntu w ciągu roku praktycznie się nie zmienia i co najważniejsze zawsze jest dodatnia. Dzięki temu grunt może być użyty jako źródło. Ciepło w tym przypadku pobierane jest przez sondy pionowe lub kolektory poziome, a następnie zamieniane przez pompę na energię potrzebną do centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody.

 

Wodna pompa ciepła

Doskonałym źródłem ciepła są również wody gruntowe, których temperatura nie ulega dobowym wahaniom i nie spada poniżej 8°C. Stosuje się wtedy pompę ciepła pobierającą energię z układu dwóch studni głębinowych.

 

Powietrzna pompa ciepła

Łatwo dostępnym źródłem zasilania pompy jest także powietrze. Jej instalacja jest prosta, jednak tego typu rozwiązanie nie może być instalacją samodzielną, gdyż nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na ciepło przez cały rok.

 

Koszty ogrzewania i chłodzenia z użyciem pomp ciepła mogą być dużo niższe w porównaniu do systemów wykorzystujących energię elektryczną, olej opałowy czy gaz.

 zdjęcie ilustracyjne DQM

 

Instalacje solarne

Kolektory słoneczne to urządzenia, które zamieniają promieniowanie Słońca na energię cieplną. Uzyskana energia może być wykorzystana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wody basenowej lub może wspomagać ogrzewanie domu.