SypialniaŚwieżość w sypialni: Porady dla miłośników czystości
white bed pillow on bed

Świeżość w sypialni: Porady dla miłośników czystości

Świeżość w sypialni jest bardzo ważna zarówno ze względu na atmosferę, jak i zdrowie oraz jakość snu. Regularne wietrzenie, czysta pościel, dobry materac i oczyszczanie powietrza to podstawa. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany do swojej codziennej rutyny i zadbać o higienę, skorzystaj z naszych porad i śpij zdrowo!

Aranżacja sypialni

Wybierz minimalistyczny styl. Brak zbędnych przedmiotów to najlepszy sposób na unikanie problemów ze sprzątaniem. Duża ilość wolnej przestrzeni znacznie ułatwi Ci regularne sprzątanie. Pamiętaj też o tym, aby wybrać meble o praktycznych funkcjach. Łóżko z pojemnikiem na pościel i stolik nocny z szufladami to dodatkowa przestrzeń do przechowywania, dzięki której unikniesz pozostawiania wielu przedmiotów na zewnątrz.

Ogranicz też liczbę dekoracji do minimum. Czasem mniej znaczy więcej. Jeśli zależy Ci na dywanie wybierz model, który będzie łatwy w pielęgnacji. Pamiętaj o tym, aby go regularnie odkurzać. Jest to element wyposażenia, w którym zbiera się najwięcej kurzu.

Wyposażenie wysokiej jakości

Aby w sypialni było czysto i higienicznie, powinno znaleźć się w niej wyposażenie wysokiej jakości. Materac do spania musi gwarantować dobry przepływ powietrza. Wówczas nie gromadzi się w nim wilgoć, która sprzyjałaby rozwojowi drobnoustrojów. To samo dotyczy poduszki. Pamiętaj też o tym, aby wszystkie akcesoria sypialniane posiadały przewiewne pokrowce, posiadające zamek rozdzielczy. Wówczas można je z łatwością wrzucać regularnie do pralki.

Pranie, sprzątanie, odkurzanie

Pranie, sprzątanie i odkurzanie to kluczowe czynności, bez których praktycznie niemożliwe jest utrzymanie czystości w sypialni. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby codziennie cieszyć się higieniczną przestrzenią sypialnianą.

  • Pranie – zdejmuj pościel i poduszki do prania raz w tygodniu. Dbaj o to, aby korzystać z detergentów wysokiej jakości, które charakteryzują się przyjemnym zapachem. Ważne jest też pranie koców, narzut, zasłon i firanek. To jednak można robić nieco rzadziej.
  • Sprzątanie – z mebli i półek regularnie usuwaj kurz. Nie zapominaj o pajęczynach! Raz na jakiś czas warto zrobić to przy użyciu wilgotnej szmatki z odpowiednio dostosowanym do danej powierzchni detergentem.
  • Odkurzanie – raz na kilka miesięcy warto odkurzyć materac. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się kurzu oraz roztoczy. Pamiętaj też o odkurzaniu dywanów, wykładzin oraz trudno dostępnych kątów i przestrzeni pod meblami.

Higiena w sypialni jest bardzo ważna dla zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj o tym, aby regularnie o nią dbać. Systematyczne sprzątanie z pewnością poprawi jakość Twojego snu i wypoczynku.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.