SypialniaJak dopasować narzutę dekoracyjną do wnętrza?

Jak dopasować narzutę dekoracyjną do wnętrza?

Niemal wszyscy lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami i przebywać w ładnie zaaranżowanych pomieszczeniach, które po prostu nam się podobają. Takie miejsca powinniśmy więc tworzyć dla siebie we własnych domach i mieszkaniach, w czym pomogą nam odpowiednie dekoracje. Nie żałujmy pieniędzy na takich przedmiotach. Starajmy się na spokojnie uzupełniać aranżacje rozmaitymi dodatkami. Do sypialni czy np. pokojów dziecięcych śmiało możemy od razu dobrać jakieś narzuty dekoracyjne na łóżko. Już jeden taki element potrafi korzystnie wpłynąć na końcowy wizerunek pomieszczenia.

Narzuta – istotny dodatek

Narzuta ma oczywiście pasować do wnętrza. Możemy spróbować ją wybrać na podstawie własnego indywidualnego gustu, ale zaraz potem postarajmy się ocenić, czy nasz wybór będzie pasować do aranżacji sypialni. Pikowane kapy sprawdzają się głównie w pomieszczeniach bardziej nowoczesnych. Pasują do wnętrz modernistycznych, a zwłaszcza tych, w których zastosowano już bardziej ekskluzywne akcesoria. Z kolei proste narzuty dekoracyjne na łóżko o gładkich i jednokolorowych powierzchniach bez żadnych wzorków czy udziwnień będą łączyć się z równie prostymi, a wręcz minimalistycznymi czy nawet skandynawskimi wnętrzami.

Nie tylko pozorny wygląd ma jednak znaczenie. Zazwyczaj oceniamy wygląd i stylistykę narzut dekoracyjnych na łóżko na podstawie ich koloru czy wzornictwa, a tu jednak powinniśmy też przyjrzeć się ich materiałom oraz – przede wszystkim – strukturze tych materiałów. Nie wszystkie kapy muszą być gładkie. Niektóre z nich są zdobione wręcz trójwymiarowymi, wyraźnie wypukłymi wzorami. Taki detal zawsze będzie ciekawym urozmaiceniem dla prostej powierzchni, zwłaszcza jeśli zostanie z nią skontrastowany również pod względem kolorystycznym.

Jak więc sami widzimy, narzuty dekoracyjne na łóżko spokojnie mogą być tak samo funkcjonalne, jak i atrakcyjne. Nie bójmy się inwestować w tego rodzaju dekoracje. Akurat one są zwykle warte praktycznie każdych wydanych na nie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.